نرم افزاری که سکته‌ را پیش بینی می کند


نرم افزار «راهنمای خطرسنجی سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان» با همکاری یک شرکت تولیدکننده نرم افزار و دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و تولید شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر؛ بیماری‌های غیرواگیر مهم ترین علت مرگ و میر و ناتوانی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه است.
این برنامه کاربردی بر پایه 11 اصل کلی برای خود مراقبتی و پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر تدوین شده و تحت برنامه پیشگیری و کنترل بیماری‌های غیرواگیر در جمهوری اسلامی ایران (ایراپن) تهیه شده است.
ایران در سال‌های اخیر با تولید و انتشار بیش از 100 برنامه کاربردی، مورد تایید وزارت بهداشت توانسته است نام خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده نرم افزارهای موبایلی سلامت در جنوب غرب آسیا مطرح کند.
نکته اساسی این برنامه‌ها محتوای قابل اعتماد و مورد تایید است که کمتر در برنامه‌های این حوزه دیده می‌شود.
این برنامه ابتدا میزان خطر ابتلا به سکته‌های قلبی، مغزی و سرطان را برای کاربران محاسبه و رنگ قلب کاربران را مشخص می‌کند.
پس از آن برای هر فرد یک برنامه مشخصی ارائه می‌شود که با رعایت آن افراد می‌توانند به یک قلب سبز و سالم برسند.
این برنامه به همت محققان ایرانی طراحی شده است و مراسم رونمایی این نرم افزار موبایلی شنبه با حضور مقامات وزارت بهداشت و شرکت سازنده آن «زندگی و سلامت ما» و همکاری شرکت «آوای فناوری اطلاعات سلامت» برگزار خواهد شد.

منبع :

شبکه خبر


نظرات و سوالات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *