موفقیت محققان ایرانی در طراحی نرم افزار پیش بینی بروز سکته


در این برنامه ابتدا میزان خطر ابتلا به سکته های قلبی، مغزی و سرطان برای کاربران محاسبه می شود و سپس رنگ قلب کاربران را مشخص می کند.
شفا آنلاین>سلامت>نرم افزار «راهنمای خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان» با همکاری محققان یک شرکت تولید کننده نرم افزار و دفتر آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طراحی و تولید شد. به گزارش شفا آنلاین، در این برنامه ابتدا میزان خطر ابتلا به سکته های قلبی، مغزی و سرطان برای کاربران محاسبه می شود و سپس رنگ قلب کاربران را مشخص می کند.

این اپلیکیشن بر پایه 11 اصل کلی برای خود مراقبتی و پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر تدوین شده و تحت برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در جمهوری اسلامی ایران (ایراپن) تهیه شده است.

پس از آن برای هرفرد یک برنامه مشخصی ارائه می شود که با رعایت آن افراد می توانند به یک قلب سبز و سالم برسد. این برنامه به همت محققان ایرانی طراحی شده و قرار است در مراسمی روز شنبه ( 14 اسفندماه) با حضور مقامات وزارت بهداشت و شرکت سازنده آن رونمایی شود.
ایران در سال های اخیر با تولید و انتشار بیش از 100 برنامه کاربردی، مورد تایید وزارت بهداشت توانسته است نام خود را به عنوان بزرگترین تولید کننده نرم افزارهای  موبایل سلامت در جنوب غرب آسیا مطرح کند.

به گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، بیماری های قلبی -عروقی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان محسوب می شوند. فشار خون، قند خون و  کلسترول بالا، استعمال دخانیات، چاقی و مصرف ناکافی میوه و سبزیجات، از مهمترین عوامل خطر این عارضه محسوب می شوند.

بر اساس گزارش WHO، حدود 80 درصد مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی با اتخاذ شیوه سالم زندگی و فعالیت بدنی قابل اجتناب هستند.

منبع :

ایرنا


نظرات و سوالات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *