فناوری زنجیره بلوک در زیر تیغ جراحان روسی!


Blockchain-and-the-Future-of-Healthcare-770x480

 

وزارت بهداشت روسیه در یک نشست خبری اعلام کرده که قصد دارد به طور آزمایشی از کاربردهای فناوری زنجیره‌بلوک در حوزه اطلاعات پزشکی بیماران استفاده کند.

روسیه که در تمام دوران جنگ سرد رقیب اصلی آمریکا در همه زمینه‌ها بود بار دیگر تصمیم گرفته تا با ورود به فناوری زنجیره‌بلوک قدرت‌نمایی کند.

بر اساس دستوری که از طرف دولت روسیه صادرشده باید نظام مشترک داده‌ای بین نهادهای دارنده اطلاعات پزشکی این کشور شکل بگیرد.

از همین رو وزارت بهداشت با همکاری بانک دولتی روسیه تصمیم دارند با استفاده از فناوری زنجیره‌بلوک به این خواسته ولادیمیر پوتین جواب مثبت بدهند.

مدیر این بانک روسی ضمن استقبال از این طرح از تأسیس یک مرکز رقابتی نیز خبر داده که به توسعه بیشتر کاربردهای فناوری زنجیره‌بلوک کمک می‌کند.

محصولات بیشتر مبتنی بر فناوری زنجیره‌بلوک

گرکوف مدیر بانک دولتی روسیه اعلام کرده که برنامه‌های مختلفی برای فناوری زنجیره‌بلوک دارد.

مثلاً یکی از این برنامه‌ها آزمون توانمندی و قابلیت‌های اتریوم در امور خیریه است.

البته این در حالی است که مدیر این بانک روسی اولین بار عدم وجود یک پلتفرم مناسب و لزوم نوسازی عملیات بانکی را دلیل روی آوردن به فناوری زنجیره‌بلوک معرفی کرده بود.

به‌هرحال نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کرد اشتیاق دولت روسیه و علاقه‌مندی سازمان‌های دولتی این کشور برای استفاده وسیع از فناوری زنجیره‌بلوک و به‌کارگیری آن در حیطه‌های مختلف است.

منبع: irblockchain


نظرات و سوالات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *