ضریب نفوذ کسب و کارهای سلامت دیجیتال چه قدر است؟


کسب و کارهای سلامت دیجیتال

کسب و کارهای سلامت دیجیتال

 

ضریب نفوذ کسب و کارهای سلامت دیجیتال چه قدر است؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم نامه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص توسعه کسب و کار‌های حوزه سلامت دیجیتال افزود: از وزیر بهداشت تشکر می‌کنم که در سال‌های گذشته همراه ما بودند و با هم موضوع شهرک سلامت را راه اندازی کردیم و در حوزه دارویی و تجهیزات پزشکی پیشرفت خوبی داشته ایم.

 

وی گفت: در چند ماه اخیر برنامه‌های گسترده‌ای در کشور آغاز کرده ایم، به گونه‌ای که چند استارت‌آپ جدید آغاز به کار کردند و این نشان‌دهنده ظرفیت کشور برای رشد این حوزه است.

بخوانید: تشخیص حملات قلبی با توجه به هوش مصنوعی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به تولید حسگر‌ها و سخت‌افزار‌ها برای انجام انواع اندازه‌گیری‌های حوزه پزشکی افزود: این تکنیک‌ها موجب شده است تا روش‌های تشخیص متحول شود، ضمن آنکه موجب پیوند مهندسان با پزشکان در محیط بیمارستانی شده است.

 

ستاری گفت: معاونت علمی در توسعه شتاب‌دهنده‌ها و استارت‌آپ‌ها در حوزه سلامت دیجیتال آمادگی دارد.

 

وی افزد: حوزه سلامت دیجیتال حوزه بسیار مهمی است و می‌توانیم با ایجاد اکوسیستم جدید دانش بنیان بازار جدیدی به نام بازار سلامت با نظارت وزارت بهداشت ایجاد کنیم.

 

ستاری گفت: توسعه بازار سلامت موجب ایجاد اشتغال برای دانش‌آموختگان دانشگاهی می‌شود و افراد مستعدی که می‌خواهند سرویس‌های مناسب در بخش سلامت ارائه دهند، این اکوسیستم به آن‌ها کمک خواهد کرد.

منبع: irib


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *