روز جهانی بهداشت ، هدفی بزرگ و شعاری همگانی


روز جهانی بهداشت که هفتم آوریل مصادف با ۱۸ فروردین و تحت حمایت WHO یا سازمان جهانی بهداشت برگزار می‌شود، امسال شعار مهمی داشت. شعاری که رسیدن به آن می‌تواند بسیاری از مشکلات امروزه تمامی جوامع و از جمله مردم ایران زمین را برطرف کند. شعار امسال روز جهانی بهداشت این بود:

Universal health coverage: everyone, everywhere

پوشش جهانی سلامت، برای همه در هر مکان

شعار و هدف سال گذشته چه بود؟

روز جهانی بهداشت

از سال‌های گذشته تا کنون و به ویژه در چند سال اخیر گام‌های مختلفی برای گسترش سلامت در میان تمامی اقشار جامعه برداشته شده است. از گسترش خدمات پزشکی و پیراپزشکی تا اجرای قوانین گسترده‌تر بیمه‌های درمانی و …. هم اکنون نیز افزایش دسترسی به خدمات سلامت و همچنین کاهش خدمات هزینه بر و فقرزای بهداشتی گام‌های اساسی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران برای رسیدن به اهداف شعار روز جهانی بهداشت می‌باشد.

اما واقعیت این است که باید کمی دقیق‌تر و فراتر از امروز را بنگریم. حضور پزشکان و متولیان سلامت در همه جا و همیشه امکان‌پذیر نیست. اگر هم ممکن باشد، هزینه‌های بسیار بالایی دارد که خود به عنوان یک مانع عمل می‌کند. پس راه حل چیست؟

سلامت دیجیتال؛ راه رسیدن به شعار روز جهانی بهداشت

هرچند که در بسیاری از اوقات و در همه جا امکان دسترسی مستقیم به خدمات بهداشتی وجود ندارد، اما استفاده از تکنولوژی به شکل‌های گوناگون همانند اینترنت اشیا (IOT)، آموزش دیجیتال و یا استفاده از اپلیکیشن‌های حوزه سلامت تعدادی از راه‌های دسترسی همیشگی و همگانی به سلامت و خدمات بهداشتی است. این حوزه که به تازگی در ایران مورد توجه قرار گرفته است، حوزه اصلی فعالیت شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامتِ ما می‌باشد. طراحی و ساخت اپلیکیشن‌های حوزه سلامت و همچنین تنظیم و ارائه محتواهای این حوزه جزو فعالیت‌های اصلی شرکت فاوا پردیس می‌باشد.

ما امیدواریم با شعار « سلامتی هدیه‌ای نیست که پزشکان به شما بدهند» و به وسیله ارائه محتوا و اپلیکیشن‌های سلامت محور، بتوانیم قدم بزرگی در راستای رسیدن تمامی مردم به خدمات آموزشی و سلامتی برداریم.


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *