رقابت غول های فناوری در ساخت گجت های سلامتی


شرکت سامسونگ اعلام کرده که ساعت های هوشمند و جدید این شرکت می توانند فشار خون کاربران را بسنجند. این خبر می تواند برای کاربرانی که ورزش سنگین انجام می دهند یا مشکل فشار خون دارند بسیار مهم باشد.

شرکت سامسونگ اعلام کرده که ساعت های هوشمند و جدید این شرکت می توانند فشار خونکاربران را بسنجند. این خبر می تواند برای کاربرانی که ورزش سنگین انجام می دهند یا مشکل فشار خون دارند بسیار مهم باشد.

به گزارش سرویس آی نی و فناوری انتخاب، پس از آن که شرکت اپل اعلام کرد ساعت های هوشمندش احتمال افتادن، عدم تعدل، وضعیت قلب و … را پیشبینی می کنند، بسیاری از شرکت ها نیز به فکر طراحی ساعت های هوشمند یا گجت های سلامتی قدرتمند افتادند.

امروز شرکت سامسونگ در بیانیه ای به کاربران خود مژده داد که از ساعت هوشمندی رونمایی می کند که قادر به ردیابی فشا خون کاربران است. البته این شرکت جزئیات بیشتری در مورد این ساعت و کارکرد آن منتشر نکرده است اما به نظر می رسد این قابلیت جدید از ۱۵ مارس در اختیار خریداران خواهد بود.

یکی از قابلیت های جانبی این ساعت، ردیابی استرس است. شرکت سامسونگ وعده داده که کاربران با قابلیت جدید مدیریت استرس می توانند اقدام به “حفظ سطح استرس خود ” با استفاده از تمرین تنفس و یک دوره مدیریت استرس شوند.

ساعت های هوشمند سامسونگ در حال حاضر دارای سیستم ردیابی تناسب اندام هستند که به طور خودکار نیز وضعیت تمرینات را تشخیص می دهند، از جمله دوچرخه سواری، قایقرانی و .. را بررسی می کنند.

رقابت غول های فناوری در ساخت گجت های سلامتی / ساعت هوشمند سامسونگ فشار خون کاربر را می سنجد

ساعتهای ورزشی سامسونگ دارای  یک نمایشگر ۱.۱ اینچی،  ۴ گیگابایت رم و باتری ۲۳۹ میلی آمپری هستند.قیمت این ساعت ها ۲۰۰ دلار است.

البته سامسونگ یک پد شارژ رایگان برای افرادی که از فردا این ساعت را پیش خرید کنند در نظر گرفته است. قرار است این ساعت در رنگ های نقره ای، سیاه و سفید، طلایی و سبز به بازار عرضه شود.

 

منبع: انتخاب


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *