درباره ما

 • معرفی، تاریخچه و اهداف

شرکت «فاوا پردیس زندگی و سلامت ما» یک شرکت تکنولوژی محور در حوزه سلامت است که با هدف آگاه ­سازی و افزایش دانش افراد برای پیشگیری و کنترل بیماری­ها جهت ارتقای سطح سلامت جامعه در سال ۲۰۱۴ تأسیس شده است. این شرکت که سومین شرکت زیرمجموعه اکوسیستم دانش ­بنیان MTeam می ­باشد، در مدت فعالیت خود همواره کوشیده است هم­سو با سیاست های نوین سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور؛ دستیابی به سلامت را در مفهومی فراتر از کلیشه­ های سنتی امکان­پذیر ساخته و فرهنگ خودمراقبی را در زندگی روزمره افراد جامعه نهادینه کند.

شرکت MTeam Health به ­عنوان بزرگ‌ترین شرکت سلامت دیجیتال در ایران دارای گسترده­ ترین زیست­ بوم سلامت دیجیتال می­باشد. این شرکت ضمن آشنایی کامل با فضای سلامت دیجیتال ایران، صاحب امتیاز برند سفیران سلامتی می­باشد.

 • زیست‌بوم سفیران سلامتی

زیست­ بوم سفیران سلامتی به­ عنوان گسترده­ ترین شبکه سلامت دیجیتال در ایران، مهم­ترین دارایی شرکت MTeam Health می­باشد. عموم افراد جامعه می­توانند با استفاده از ویترین سفیران سلامتی وارد این زیست‌بوم ­شوند. با ورود و عضویت در زیست­بوم از طریق اپلیکیشن ویترین سفیران سلامتی، بنا به اطلاعات دریافتی، برنامه های متعدد سلامت به وی پیشنهاد می­گردد. این برنامه­ ها در قالب اپلیکیشن­ های کاربردی، انواع بازی­ ها، محتواهای دیجیتال، تیزرها، موشن گرافیک و… به فرد پیشنهاد می­ گردد. برای تشویق افراد به استفاده هرچه بیشتر از زیست­ بوم، نظام پاداش ­دهی مبتنی بر امتیازات برای آن­ها در نظر گرفته شده است. افراد برای آنکه سفیر سلامتی باشند، باید حد نصابی از امتیازات را کسب کرده باشند. امتیازات بر اساس فعالیت­ های هر فرد در زیست­ بوم به وی اعطا می­گردد. هدف این زیست­ بوم، گسترش فرهنگ خود مراقبتی و کاهش هزینه­ های درمانی در جامعه است. افراد به ­راحتی و با رعایت نکات خود مراقبتی می­ توانند سبک زندگی سالم را نهادینه کنند.

در زیست ­بوم سفیران سلامتی، سازمان، ارگان­ ها و شرکت­ ها هم می­توانند علاوه بر افراد به سفیران سلامتی بدل شوند. برای این منظور، یک سازمان باید بتواند استانداردها و الزامات سفیران سلامتی را رعایت نماید.

 • نشان­ های سفیر سلامتی

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما در راستای تقدیر از همکاری کلیه آحاد مردم در طرح سفیران سلامتی و ایجاد انگیزه و تلاش فراگیر در جهت ارتقا سطح سواد سلامت جامعه، نشان­ های سفیران سلامتی را در اشکال گوناگون در نظر گرفته که به فراخور برنامه­ های مختلف طراحی شده‌اند. زمانی که افراد و یا سازمان­ ها به حد نصاب نظام ارزشیابی سفیران سلامتی برسند، نمادها و نشان­هایی طی برنامه های مختلف به آن­ها اعطا می­گردد. برخی از این نشان­ ها شامل تندیس جشنواره، نشان طلای سفیران سلامتی و مدالیون سفیران سلامتی می­باشد.

 • پروژه­ های شرکت M Health

شرکت M Health دارای پروژه­ های گوناگونی است که هر یک در راستای ارتقای آگاهی و سطح دانش سلامت جامعه و با هدف ویژه ­ای در حوزه سلامت و با همکاری سازمان­های مختلف یا به‌صورت مستقل راه­ اندازی و اجرا شده است که در ادامه به معرفی و توضیح هر یک از پروژه ­ها پرداخته خواهد شد.

 • تولید بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن­ موبایل سلامت

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما، تاکنون بیش از ۱۰۰ اپلیکیشن را طراحی و تولید نموده است که افراد می­توانند از طریق بازارهای دانلود اپلیکیشن موبایل به آن­ها دسترسی داشته باشند. این اپلیکیشن­ ها به فراخور نیاز افراد و سازمان­ها و با هدف معین و مشخصی طراحی و تولید می­شوند.

برخی از این اپلیکیشن­ ها عبارت‌اند از: اپلیکیشن زیج خود مراقبتی برای آموزش مراقبت و خودکنترلی افراد در راستای رعایت نکات مهم بهداشتی، اپلیکیشن ایراپن در جهت خطرسنجی سکته­های قلبی و عروقی، اپلیکیشن راه­پیمایی اربعین جهت ارائه نکات لازم در راه­پیمایی برای کلیه افراد خردسال و بزرگ‌سال، اپلیکیشن تغذیه در رمضان در زمینه تغذیه سالم برای افراد روز­ه­ دار در ایام ماه مبارک رمضان، طراحی و تولید اپلیکیشن­ هایی برای مبارزه با دخانیات و کمک به ترک اعتیاد و… .

 • شامس (شبکه اطلاع­رسانی منطقه­ای سفیران سلامتی)

یکی از پروژه­ های مهم M Health، شامس یا شبکه اطلاع‌رسانی منطقه­ ای سفیران سلامتی است. با توجه به تفاوت اولویت­ های سلامت در نقاط مختلف کشور ایران، در این طرح، کشور به شصت منطقه­ جغرافیایی تقسیم و هر منطقه به یکی از دانشکده ­های علوم پزشکی کشور واگذار شده است که هر دانشکده می­تواند از طریق نرم­ افزار موبایل­های اندروید و iOS مربوط به خود، اخبار و اطلاع‌رسانی‌های ویژه منطقه خود را به اطلاع کاربران برساند. کاربران با ورود و ثبت‌نام در نرم‌افزار مربوط به منطقه خود، می‌توانند از آخرین اطلاعیه‌ها، اخبار و  مقالات مطلع شوند و در چالش­ های متعدد آن در راستای فرهنگ سازی شرکت نمایند.

 • MLMSHA سفیران سلامت

MLMS نیز یکی از پروژه­ های شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما است که در راستای ارتقاء سلامت فردی و اجتماعی، آموزش خود مراقبتی افراد را بر عهده دارد. با توجه به همراهی همیشگی موبایل‌ها و تبلت­ ها در دنیای دیجیتال امروز و دسترسی افراد به محتواهای ارائه شده در سراسر مناطق کشور، این بستر، فراگیری امر آموزش بالأخص در حوزه سلامتی را به امری سهل‌الوصول و کم‌هزینه تبدیل نموده است. لذا چنین نرم‌افزاری طیف عظیمی از جامعه هدف را تحت پوشش قرار می‌دهد. این نرم‌افزار موبایل شامل اطلاعات، محتوای آموزشی و اخبار در گروه‌های تعریف شده مدیریت پنل می‌باشد. این اطلاعات و محتواهای آموزشی در قالب متن، عکس، فیلم، صوت و PDF در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. کاربران می­توانند در آزمون­های این طرح شرکت نمایند تا امتیاز خود را به­عنوان سفیر سلامتی مورد سنجش قرار دهند و چنانچه افراد بتوانند آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند، به آن­ها مدرک سفیران سلامتی اعطا می­گردد.

 • سفیران سلامت دانش­ آموزی

یکی دیگر از جوامع مخاطب این زیست‌بوم، جامعه ۱۳ میلیونی دانش آموزان می‌باشد. در این راستا و در جهت ارتقای سطح دانش و آموزش بهداشت دانش آموزان، اپلیکیشن راهنمای خود مراقبتی برای سفیران سلامتی دانش آموزان با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش طراحی و تولید شده است. به­ وسیله­ ی این نرم‌افزار، دانش­ آموزان با توجه به مقطع تحصیلی خود به محتوای آموزشی در زمینه‌ی سلامت و بهداشت دسترسی خواهند داشت.

 • اندروید مارکت سفیران سلامتی

زیست بوم سفیران سلامتی، دارای یک بازار نرم افزار موبایل مخصوص دارندگان دستگاه های هوشمند با سیستم عامل اندروید است. اندروید مارکت سفیران سلامتی یک بازار کاملا تخصصی و معتبر در حوزه اپلیکیشن و محتواهای سلامت می باشد. اپلیکیشن ها و محتواهای موجود در این اندروید مارکت پس از تایید محتوایی و فنی در آن انتشار می یابند.

 • Health Media

Health Media یکی دیگر از بخش های بسیار مهم شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما می باشد؛ زیرا امروزه، رسانه نقش بسیار پررنگ و حائز اهمیتی را در ارائه خدمات ایفا می­کند و اکثریت افراد تمایل دارند که به محتواهای سلامت در قالب محتوا­های دیجیتال دسترسی داشته باشند. ازاین‌رو، در این بخش، در راستای افزایش آگاهی و توسعه دانش سلامت جامعه، برنامه ها و اپلیکیشن های مختلفی طراحی و راه اندازی شده است که در ادامه به توضیح چند نمونه از فعالیت­ های این واحد پرداخته می شود.

 • OHPIC

OHPIC رسانه تصویرمحور پروژه Health Media است. در این پروژه مانند شبکه اینستاگرام، افراد مختلف می­توانند عضو آن شوند و در مسابقات مختلف شرکت کرده و جایزه دریافت کنند. مثلاً این اپلیکیشن به افراد یک میز صبحانه کامل را معرفی کرده و به آن‌ها پیشنهاد می­دهد که از میز صبحانه‌های خود عکس گرفته و آن‌ها را ارسال کنند. از این طریق، شاخص های یک میز صبحانه کامل در ذهن افراد شکل می­گیرد و یک‌بار به‌صورت عملی نیز این کار را انجام می‌دهند تا بتوانند در چالش شرکت کنند.

 • Health Daily

اپلیکیشنی با نام Health Daily در زیرمجموعه Health Media وجود دارد که عملا شبیه یک خبرگزاری حوزه سلامت عمل می کند و طیف وسیعی از اخبار و اطلاعات حوزه سلامت را پوشش می­دهد. خود مردم نیز می توانند به عنوان شهروند خبرنگار برای این پروژه محتوا بسازند و در چالش ها شرکت نمایند.

 • Health Music

بسیاری از افراد به موسیقی علاقه­ مندند و مایلند که موسیقی‌ مناسبی را گوش دهند. Health Music آرشیوی از موسیقی­ هایی است که برای سلامت روح و جان افراد مناسب است. محتوای این اپلیکیشن، پس از ممیزی و کسب امتیازهای لازم در آن بارگذاری می­شود.

 • Health Film

Health Film آرشیوی از فیلم‌های مناسب برای روح و روان افراد است. فیلم­هایی که ممیزی شده ­اند و عاری از هرگونه خشونت، ناراحتی و تاثیرات روانی نامناسب می­باشند. در این اپلیکیشن سعی شده تا کاربران به دیدن فیلم­ هایی سوق داده شوند که پارامترهای سلامت روان مانند دوست داشتن، عشق، زندگی سالم و … در آن­ها دیده شده باشد.

 • تلویزیون اینترنتی سفیران سلامتی

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما در راستای گسترش فرهنگ سلامت در جامعه، با توجه به آنکه رسانه‌ها به عنوان بازوان نظام بهداشت و درمان، سواد سلامت را در جامعه افزایش می‌دهند، اقدام به ایجاد یک تلویزیون اینترنتی سلامتی نموده است تا یاریگر نظام سلامت باشد.

تلویزیون اینترنتی سفیران سلامتی، اولین رسانه تخصصی تصویری در حوزه سلامت می­باشد که با نگاهی کاملا تخصصی و مبتنی بر مشکلات و معضلات سلامت جامعه سعی دارد تا به مسائل و مشکلات به ­گونه­ ای عمیق ­تر بپردازد.

 • بازی­ های سلامت

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما در حوزه آموزش سلامت به کودکان، تاکنون بیش از ۱۵۰ بازی تحت ویندوز و اندروید طراحی و تولید نموده است که از طریق آن می­توان مفاهیم خود مراقبتی و سلامت را در قالب بازی و سرگرمی به کودکان آموزش داد.

 • ویترین سلامت

افراد برای آنکه بتوانند به تمامی امکانات و قابلیت های زیست بوم سفیران سلامتی دسترسی داشته باشند، بایستی از طریق اپلیکیشن ویترین سفیران سلامتی اقدام نمایند. تمامی فعالیت هایی که کاربران در این اکوسیستم از طریق بخش های مختلف آن انجام می دهند، در اپلیکیشن ویترین سفیران سلامت ثبت شده و امتیازات ویژه ای به آن تعلق می گیرد.

 • طراحی و تولید اپلیکیشن سلامت

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما، آمادگی ارائه هرگونه راهکار مبتنی بر اپلیکیشن را با توجه به سابقه خود در طراحی و تولید اپلیکیشن های موفق در حوزه سلامت دارا می باشد. MTeam Health با برخورداری از دانش و ابزارهای تکنولوژی روز می تواند به فراخور نیاز مشتریان خود، انواع اپلیکیشن ها را در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیتی بالا، طراحی و تولید نماید.

 • ارتقای سلامت سازمانی

هدف برنامه ملی خود مراقبتـی سـازمانی کـه یکـی از رویکردهـای برنامـه ملـی خود مراقبتی (زیرمجموعه پنجمین برنامه ملی تحول سلامت) است، ایجاد “محیط کـار سالم” از طریق اجرای برنامه‌ها و خط‌ مشی‌های ارتقای سـلامت در محـل کـار، خلـق محیط فیزیکی و فرهنگ حمـایتی و تـشویق شـیوه کـار و زنـدگی سـالم بـا همکـاری کارکنان، کارفرمایان و خانواده‌های آنان است. ازاین‌رو، شرکت M Health با سازمان­های مختلفی وارد مذاکره شده و پس از عقد تفاهم سعی دارد اپلیکیشن­ هایی را ویژه شرایط هر سازمان طراحی و تولید نماید. پس از اجرای طرح در سازمان، تیم ممیزی فاوا سطح سلامت در آن سازمان را بررسی کرده تا مشخص شود به چه سطحی ارتقا پیدا کرده است و چنانچه از سطوح لازم با موفقیت عبور کرده باشند، لوح ارتقای سطح سلامت سازمانی به آن‌ها اهدا خواهد شد.

 • شتاب­دهنده سلامت دیجیتال

شتاب‌دهنده‌ها نهادهای حمایتی هستند که در کنار کسب‌وکارهای نوپا قرار می‌گیرند و با راهنمایی‌های مداوم آن‌ها را از مرحله ایده به کسب‌وکارهای قابل گسترش تبدیل می‌نمایند. شتاب‌دهنده‌ها با ارائه خدمات متعدد برای کسب‌وکارهای نوپا، درصدی از مالکیت آن را در اختیار گرفته و در مقابل به صاحبان استارتاپ­ ها، روش­ های موفقیت و گسترش کسب و کار را همراه با ارزش‌آفرینی ارائه می­دهند.

شرکت M Health با در اختیار داشتن زیست بوم سفیران سلامتی و دسترسی آنی و ارتباط دو جانبه با جمعیت میلیونی سفیران سلامتی بستر بسیار مناسبی را جهت تجاری سازی پروژه­ های حوزه سلامت دیجیتال فراهم آورده است. افراد و استارتاپ ها در هر مرحله از عمر خود که باشند، می توانند با مراجعه به شتاب دهنده سلامت دیجیتال از امکانات بی نظیر آن بهره مند شوند.

 • محتوای دیجیتال سلامت

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما، در راستای گسترش فرهنگ خودمراقبتی با به­ کارگیری تیمی حرفه ­ای و مجرب اقدام به تولید محتواهای دیجیتال خلاقانه و جذاب در قالب­های تیزر، موشن گرافیک و انیمیشن نموده است. تمامی این محتواها در استودیوهای مجهز تولید محتوای دیجیتال ساخته شده است. محتوای برخی از این تیزرها برای ترغیب افراد جهت پیوستن به زیست‌بوم می‌باشد و برخی دیگر دارای محتوای آموزشی و سرگرمی هستند.

 • Self Care

خوب است بدانیم ۶۵ تا ۸۵ درصد از مراقبت­هایی که به سلامت افراد منجر می شود، محصول همین خودمراقبتی است.

با خود مراقبتی می توانیم:

 • استرس را در زندگی خود کاهش دهیم.
 • نسبت به سلامتی خود آگاه باشیم.
 • اعتماد به نفس خود را بالا ببریم.
 • سالم، ایمن، با نشاط و شاداب زندگی کنیم.
 • آینده بهتری را برای خود و جامعه رقم بزنیم.

نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *