درباره ما

«زندگی و سلامت ما» یک شرکت تکنولوژی محور حوزه سلامت  است که در سال ۲۰۱۵ با هدف آگاه سازی، پیشگیری و ارتقای سطح سلامت جامعه تاسیس شده است. این شرکت در مدت فعالیت خود همواره کوشیده که همسو با سیاست‌های نوین سازمان جهانی بهداشت، دستیابی به سلامت را در مفهومی فراتر از کلیشه‌های سنتی امکان‌پذیر ساخته و فرهنگ خودمراقبی و پیشگیری را در زندگی روزمره افراد جامعه نهادینه کند.

پیشرفت تکنولوژی و گسترش روزافزون استفاده از آن در زندگی به حدی رسیده است که هر فرد در طول روز به طور متوسط بیش از دو ساعت از زمان خود را صرف استفاده از دستگاه‌های هوشمند خود می‌کند. مقاومت در برابر سرعت تحولات امکان ناپذیر است لذا بهترین واکنش به آن استفاده از بستر ایجاد شده و گسترش مفاهیم حوزه سلامت به حوزه تکنولوژی می باشد. شرکت “زندگی و سلامت ما” از میان برداشتن شکاف بین سلامت و تکنولوژی را وظیفه خود دانسته و تمام تلاش خود را در این زمینه متمرکز کرده است.

از مفاهیم اصلی که شرکت “زندگی و سلامت ما” بر آن تاکید دارد، خود مراقبتی است. خودمراقبتی مفهومی است که امروزه بسیار بیشتر از درمان بر آن تاکید می‌شود. از اثرات خود مراقبتی می توان به پیشگیری از ابتلا به بیماری، بهبود آسان در صورت ابتلا، طول عمر و کاهش هزینه‌های گزاف درمان، هم برای بیمار و هم برای اجتماع اشاره کرد. آنچه که فرد را به سوی درمان های دارویی سوق می دهد کمبود اطلاعات است. شرکت “زندگی و سلامت ما” ارتقای سطح دانش سلامت افراد جامعه را به عنوان اصلی ترین محور فعالیتی خود قرار داده و در این راستا تاکنون خدمات ارزشمندی را ارایه کرده است.
با خود مراقبتی می توانیم:

استرس را در زندگی خود کاهش دهیم.

نسبت به سلامتی خود آگاه باشیم.

اعتماد به نفس خود را بالا ببریم.

سالم، ایمن، با نشاط و شاداب زندگی کنیم.

آینده ی بهتری را برای خود و جامعه خود رقم بزنیم.

خوب است بدانیم ۶۵ تا ۸۵ درصد از مراقبت‌هایی که به سلامت افراد منجر می‌شود، محصول همین خودمراقبتی است.

شرکت “زندگی و سلامت ما” با استفاده از دانش روز دنیا و با تکیه بر تیم فنی نخبه خود در حوزه های متفاوت سلامت ورود کرده و در این مدت اندک که از تاسیس شرکت می‌گذرد توانسته‌اند پروژه‌های موفقی را به مرحله عرضه برسانند.

در ادامه به معرفی این پروژه ها خواهیم پرداخت :

۱. شبکه سفیران سلامت:

طرح شبکه سفیران سلامت طرحی جامع با محوریت شبکه سازی سلامت، اطلاع رسانی سلامتی و موارد بهداشتی با رویکرد منطقه ای می باشد. شبکه سفیران سلامت که هم اکنون بیش از سه و نیم میلیون نفر عضو دارد، به پایگاهی رسانه ای برای اطلاع رسانی ها و ایجاد جامعه ای سلامت محور بدل خواهد شد. خدمات و سرویس هایی که در شبکه سفیران سلامت وجود دارد علاوه بر آنکه که باعث ایجاد جذابیت های جانبی برای اعضا می شود، همگی به صورت هدفمند و راستای ارتقای سلامت انتخاب شده است.

۲. جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت:

جشنواره رسانه های دیجیتال سلامت، هر ساله از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با هدف بستر سازی توسعه رسانه های دیجیتال سلامت و تکیه بر اهمیت و لزوم آموزش و ارتقاء سلامت فردی و اجتماعی و اهمیت خود مراقبتی برگزار می‌شود. این طرح بستر مناسبی برای فعالان این حوزه و همچنین سوق دادن صاحبان تکنولوژی است که با استفاده از دانش خود به ارائه طرح های فاخر در اشاعه و نشر سلامتی یاریگر نظام بهداشت و سلامت کشور باشند. امسال به یاری خدا شرکت “زندگی و سلامت ما” افتخار آن را داشته است که در برگزاری این امر خطیر به یاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی شتافته و اجرای این جشنواره را بر عهده بگیرد. پیش بینی می شود در این جشنواره با همکاری صاحبان رسانه های دیجیتال، شاهد تولید آثار فاخر در حوزه سلامت فردی و اجتماعی باشیم.

۳. MLMS سفیران سلامت :

این طرح که یک طرح جامع  آموزشی است، شامل محتواهای آموزشی، خود مراقبتی و سلامت است که در قالب یک نرم افزار موبایل در اختیار کاربران قرار می گیرد . کاربران می توانند در این نرم افزار موبایل به ویدئوهای آموزشی با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دسترسی پیدا کنند و اطلاعات پزشکی را همچون همراهی همیشگی در کنار خود داشته باشند.

۴.  راهنمای خطرسنجی سکته های قلبی، مغزی و سرطان :

بیماری های غیر واگیر مهم ترین علت مرگ و میر و ناتوانی در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه می باشند. در برنامه پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر در جمهوری اسلامی ایران (ایراپن) یازده اصل کلی برای خود مراقبتی و پیشگیری و کنترل بیماری ها مورد بحث قرار گرفته است. با همکاری مشترک دفتر ارتقای آموزش پزشکی وزارت بهداشت و شرکت زندگی و سلامت ما، این برنامه ملی برای دسترسی بهتر و تسهیل جذب مخاطب در قالب یک نرم افزار موبایل برای سیستم عامل اندروید و iOS پیاده سازی شده است. این نرم افزار موبایل با قابلیت هایی که در اختیار کاربران قرار می دهد در ابتدا احتمال خطر ابتلا به امراض قلبی را برای کاربران مختلف از طریق آزمونی علمی و دقیق محاسبه می گردد، این نرم افزار موبایل با توجه به نتایج به دست آمده از آزمون برنامه ای اجرایی به کاربران پیشنهاد خواهد داد. رعایت نکات این برنامه می‌تواند به پیشگیری از ابتلای بیماری های قلبی، عروقی و مغزی و سرطان کمک نموده و در صورت ابتلا به کنترل این گونه بیماری ها کمک نماید.


نظرات و سوالات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *