تکنولوژی های پزشکی جدید


تکنولوژی های پزشکی جدید

تکنولوژی های پزشکی جدید

تکنولوژی های پزشکی جدید

عینک های شرکت سیتروئن برای بیماری سفر

شرکت خودروسازی سیتروئن عینک‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از بیماری حرکت یا بیماری سفرتولید کرده است. گرچه بیماری حرکت برای برخی همیشه یک مشکل بود، از زمان معرفی گوشی‌های هوشمند، افراد بیشتری تحت تأثیر این بیماری قرار می‌گیرند. عینک‌های SEETROËN دارای مایع آبی رنگی است که در جلو و اطراف چشم جریان میابد. این مایع به صورت افقی با زمین و بدون در نظر گرفتن چگونگی حرکت وسیله نقلیه جاری است و به چشم و مغز پایداری می‌بخشد.

اسکوتر هوشمند CanguRo

اسکوتر هوشمند CanguRo می تواند شما را دنبال کرده و یا به شما سواری دهد. درواقع CanguRo هم یک اسکوتر هوشمند و هم یک دستیار شخصی است. CanguRo چیزی بیش از یک سواری راحت را ارائه می‌دهد. ربات RidRoid قادر به دنبال کردن کاربر است و یا اینکه خود را به تنهایی به یک نقطه مشخص شده می‌رساند.

بخوانید: آینده جالب دندان پزشکی

CanguRo توسط Shunji Yamanaka در مرکز فناوری Chiba در ژاپن طراحی شده است. این ربات مجهز به حسگرهای مختلف، دوربین و لیدار است و می‌تواند موقعیت خود را تخمین بزند. همچنین می‌تواند کاربر را دنبال کرده و یا میتوان آن را به صورت بیسیم از طریق گوشی هوشمند کنترل کرد و یا آن را به یک نقطه خاص فرستاد.

برنامه ای برای افزایش ظرفیت مغز با نام CogniFit

ابزارهای این بازی با سایر برنامه ها متفاوت است. این ابزارها به لحاظ عملی تائید شده اند. روش های این برنامه نه تنها مهارت های ذهنی را افزایش می دهند بلکه به بهبود کارایی مغز با توجه به پیش زمینه ذهنی فرد کمک می کند.


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *