جمعیت هلال احمر یک تفاهمنامه با سفیران سلامت دانش آموز امضا کرد


جمعیت هلال احمر یک تفاهمنامه با سفیران سلامت دانش آموز شرکت فاواپردیس زندگی و سلامت ما امضا کرد. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.) پیش از این بر اساس تفاهمنامه ای میان وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز شبکه امید سیما دبیرخانه دائمی سفیران سلامت دانش‌آموز تشکیل و مسئولیت آن به شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما محول گردیده بود. این دبیرخانه مسئولیت برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموز را برای افزایش خودآگاهی سلامتی و خود مراقبتی دانش‌آموزان کل کشور بر عهده دارد.

تفاهمنامه با انجمن اسلامی دانش آموز

تفاهمنامه با سفیران سلامت

اهداف تفاهمنامه با سفیران سلامت دانش آموز

هداف شکل گیری اپلیکیشن سفیران سلامت دانش آموز بر چند پایه استوار است.

– نهادینه کردن فرهنگ خود مراقبتی و خودارزیابی در دانش‌آموزان

ـ نهادینه کردن فرهنگ تغذیه سالم

ـ کاهش هزینه‌های درمانی

ـ فرصت‌آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت­های دانش‌آموزان در محورهای مختلف برای ارتقای سلامت خود و خانواده‌های ایشان

ـ تقویت روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس در بین نوجوانان

ـ ایجاد زمینه­ مشارکت نسل جوان در سرنوشت خود و خانواده‌های شان

 

ـ تشویق ایده ­پردازی خلاقانه با رویکرد کاهش آسیب­های اجتماعی و ارتقای سلامت روحی و جسمی

بر همین اساس دبیرخانه تصمیم به استفاده از ظرفیت‌های گروه‌ها و ارگان‌های مختلف برای همه گیر کردن استفاده از این اپلیکیشن توسط دانش آموزان گرفت. در این میان با مراجع ذی صلاح مختلفی مذاکراتی برای امضای تفاهمنامه انجام گرفت که از میان آنها می‌توانیم به جمعیت هلال احمر دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، انجمن اهدای عضو ایرانیان، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی و … اشاره کنیم.

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما امیدوار است که چنین تفاهمنامه‌هایی منجر به افزایش آگاهی دانش آموزان در زمینه سلامت و حفظ آن گردد و بالتبع نسلی سالم و قوی در ایران داشته باشیم. بالتبع با همه گیر شده بهره گیری از این اپلیکیشن، هزینه های جانبی درمانی نیز کاهش خواهد داشت.


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *