تفاهمنامه انجمن اهدای عضو و سفیران سلامت دانش آموز


تفاهمنامه ای میان انجمن اهدای عضو و شرکت فاواپردیس زندگی و سلامت ما بر روی پروژه سفیران سلامت دانش آموز به امضا رسید. (برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.) پیش از این بر اساس تفاهمنامه ای میان وزارت آموزش‌وپرورش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و نیز شبکه امید سیما دبیرخانه دائمی سفیران سلامت دانش‌آموز تشکیل و مسئولیت آن به شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما محول گردیده بود. این دبیرخانه مسئولیت برگزاری جشنواره سفیران سلامت دانش‌آموز را برای افزایش خودآگاهی سلامتی و خود مراقبتی دانش‌آموزان کل کشور بر عهده دارد.

تفاهمنامه سفیران سلامت دانش آموز

 حمایت انجمن اهدای عضو

اهداف تفاهمنامه سفیران سلامت دانش آموز

اهداف شکل گیری جشنواره سفیران سلامت دانش آموز بر چند پایه استوار است.

– نهادینه کردن فرهنگ خود مراقبتی و خودارزیابی در دانش‌آموزان

ـ نهادینه کردن فرهنگ تغذیه سالم

ـ کاهش هزینه‌های درمانی

ـ فرصت‌آفرینی برای رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت­های دانش‌آموزان در محورهای مختلف برای ارتقای سلامت خود و خانواده‌های ایشان

ـ زمینه­سازی برای بروز خلاقیت و افزایش نشاط اجتماعی در دانش‌آموزان

ـ تقویت روحیه خودباوری و اعتمادبه‌نفس در بین نوجوانان

ـ ایجاد زمینه­های مشارکت نسل جوان در سرنوشت خود و خانواده‌های شان

ـ معرفی آثار برتر نوجوانان در عرصه ملی و تقدیر از پدیدآورندگان این آثار

ـ زمینه­سازی حضور فعالان نوجوان در بخش‌های متنوع جشنواره

ـ تشویق ایده­پردازی خلاقانه با رویکرد کاهش آسیب­های اجتماعی و ارتقای سلامت روحی و جسمی

بر همین اساس دبیرخانه تصمیم به استفاده از ظرفیت‌های گروه‌ها و ارگان‌های مختلف برای همه گیر کردن استفاده از این اپلیکیشن توسط دانش آموزان گرفت. در این میان با مراجع ذی صلاح مختلفی مذاکراتی برای امضای تفاهمنامه انجام گرفت که از میان آنها می‌توانیم به جمعیت هلال احمر دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، انجمن اهدای عضو ایرانیان، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزی و … اشاره کنیم. با توجه به نزدیکی اهداف جشنواره سلامت دانش آموز مبنی بر افزایش آگاهی‌های سلامت محور افراد جامعه و این سازمان‌ها و ارگان‌ها، استقبال مناسبی از این تفاهمات صورت گرفت.

شرکت فاوا پردیس زندگی و سلامت ما امیدوار است که چنین تفاهمنامه‌هایی منجر به افزایش آگاهی دانش آموزان در زمینه سلامت و حفظ آن گردد و بالتبع نسلی سالم و قوی در ایران داشته باشیم.


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *