اندازه‌گیری ضربان قلب و تغییرات آن با دستگاه هوشمند HeartyPatch


 

 

گروه Protocentral یک شرکت سخت افزاری متن‌باز در بنگلور هندوستان است به دنبل افزایش سرمایه‌گذاری جمعی برای انتشار دستگاه جدید خود با نام HeartyPatch است. هرتی‌پچ یک دستگاه نوار قلب است که می‌تواند میزان ضربان قلب و تغییرات آن را با اتصال به قفسه سینه اندازه‌گیری کند.

دستگاه‌های مشابه بسیاری در حوزه پزشکی تا کنون توسعه یافته و تجاری شده‌اند، اما دستگاه هرتی‌پچ امکان دسترسی متن‌باز به داده‌ها و نرم‌افزار هدایت کننده را برای پزشکان و بیمار فراهم ساخته است و هر فردی می‌تواند از داده‌ها و اطلاعات به دست آمده برای موارد منحصر به فرد استفاده کند.

دستگاه هرتی‌پچ دارای قابلیت اتصال از طریق بلوتوث به سایر دستگاه‌ها است، بنابراین به راحتی می‌توان داده‌های به دست آمده از این دستگاه را به کامپیوتر، گوشی هوشمند و یا تبلت هوشمند برای تجزیه و تحلیل‌های دقیق انتقال داد. کل دستگاه از اجزای کم هزینه ساخته شده است، بنابراین قیمت مقرون به صرفه ‌ای دارد و برای استفاده در برنامه‌های سلامت با بودجه محدود مناسب است.

کار با این دستگاه بسیار ساده است بنابراین هر فردی می‌تواند با این دستگاه ضربان قلب و تغییرات آن را اندازه‌گیری کند.این دستگاه نه تنها برای ورزشکاران بسیار مفید و کارآمد است بلکه ناراحتی‌های قلبی را با استفاده از آن می‌توان تشخیص داد.

چهار حالت مختلفی که این دستگاه‌ها می‌توانند در آن عمل کنند عبارتند از:

  • حالت جریان الکتریکی مداوم: که به صورت زنده نوار قلب به دست آمده از دستگاه را نشان می‌دهد. این کار شبیه به مانیتور ضربان قلب است. نوار قلب به دست آمده از طریق مانیتور متصل به آن نشان داده می‌شود.
  • حالت ضربان تا ضربان: که با چشمک زدن یک لامپ ال‌ای‌دی کوچک روی دستگاه، ضربان قلب را نشان می‌دهد و از اتصال بلوتوثی برای تشخیص فوری تغییر در فواصل میان ضربان قلب استفاده می‌شود.
  • حالت شناسایی آریتمی قلبی: را اجرا کردن الگوریتم‌های شناسایی آریتمی قلب به صورت بلادرنگ فیبریلاسیون دهلیزی را تشخیص می‌دهد
  • حالت تشخیص تغییرات ضربان قلب: زمانی در دسترس است که هرتی‌پچ به نرم‌افزار کامپیوتری خود متصل باشد، و نوار قلب را نشان می‌دهد، با استفاده از تکنیک Poincare plot تغییرات ضربان قلب را نشان می‌دهد، و هیستوگرام فواصل میان ضربات را تشکیل می‌دهد.

منبع: http://infp.ir

 


نظرات و سوالات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *