آی تونا اپلیکیشنی جامع در حوزه سلامت


طرح جامع آی تونا، ابتدا برای ساماندهی و به عنوان سامانه‌ای جهت مدیریت و تعامل ۷۰۰۰ کانون سلامت در سراسر ایران طراحی شد، اما درنهایت به شکل یک بستر گسترده اطلاع‌رسانی و یک سامانه‌ جامع تعاملی، برای تمام فعالین حوزه سلامت درآمد. سرویس آی تونا شامل اپ اندروید، نسخه ios نسخه دسکتاپ و نیز یک پنل مدیریتی است که در راستای اطلاع رسانی، آموزش و تعامل بخشی در سطوح مختلف مردم و مسئولان در قالب یک شبکه شامل فعالین و بازیگران عرصه سلامت و سطوح دسترسی تعریف شده است. برای قابلیت توسعه این اپلیکیشن در آینده با توجه به طیف وسیع عملکردهای مورد انتظار از آن، پلتفرمی جامع و کامل و درعین حال انعطاف پذیر هم به لحاظ نرم‌افزاری و هم فلوچارتی برای ایجاد آن استفاده شد.

آی تونا

ازطرف دیگر باتوجه به اینکه در تهیه این نرم افزار از SDK بومی زعفران استفاده شده لذا مطابق با سیاست های تعریف شده در پدافند غیرعامل و جلوگیری از دسترسی بیگانگان به اطلاعات عادی و طبقه بندی‌شده، زیرساختی کاملاً بومی و باکیفیت ایجاد شده که می‌تواند علاوه بر تامین مناسب امنیت اطلاعات کاربران و محتوای درج شده، به عنوان مکملی برای میز خدمت مدیران و نیز اطلاع رسانی و آموزش های بخش‌های دیگر نیز استفاده شود.

امکانات مورد نظر در پروژه آی تونا

  • اطلاع رسانی (CMS)
  • آموزش (MLMS)
  • تعامل با کاربران (ارسال پیام‌های دوطرفه)
  • نظرسنجی و ارسال نوتیفیکیشن
  • ارسال مشکلات از سوی کاربران
  • ایجاد چالش
  • امکان ایجاد دسترسی به سایر سازمان‌هایی که مایل به استفاده از آیتونا هستند.

چه کسانی از آی تونا استفاده خواهند کرد؟

با توجه به قابلیت‌های آی تونا، این محصول برای کلیه دفاتر تخصصی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قابل استفاده خواهد بود. به عبارت دیگر بستری فراهم شده است که با توجه به انعطاف پذیر و امکانات آن، هر حوزه‌ای طبق نیاز و البته خلاقیت خود می‌تواند از آن بهره گیرد. این استفاده‌ها می‌تواند در حد یک کانال ساده اطلاع رسانی و اخبار باشد و یا تعاملی دو طرفه با مردم و مسئولان و یا ایجاد چالش‌ها، بازآموزی‌ها، آزمون‌ها، گزارش گیری و داشبوردهای مدیریتی و …. همچنین امکان استفاده افراد دیگری که به نوعی نقشی در حوزه سلامت جامع ایفا می‌کنند از این اپلیکیشن به تناسب نیاز وجود دارد.


نظرات و سوالات کاربران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *